ورود به سیستم

پوستر کنفرانس

 

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 33

بازديد دیروز : 74

کل بازدید : 41057

راهنمای نگارش مقالات

 

راهنمای نگارش مقالات کنفرانس ملی پژوهش در فقه، حقوق و علوم اسلامی:

شما می توانید از طریق لینک بالا، راهنمای نگارش مقالات کنفرانس ملی پژوهش در فقه ، حقوق و علوم اسلامی دریافت نمایید.

 

فرمت مقالات فارسي دومین کنفرانس پژوهش در فقه، حقوق و علوم اسلامی

 

(عنوان مقاله به صورت تك­فاصله با قلم بی­نازنين  pt Bold16)

---- يک سطر فاصله (بی­نازنين  pt12) ----

نام و نام خانوادگي نويسنده اول[1]*، نويسنده دوم[2]، ...

[3]  (در يك يا دو سطر)

 

از ذكر عناوين نظير مهندس، دکتر و ... در ابتداي اسامي خودداري شود. (بی­نازنينBold  pt12)

 

آدرس محل انجام تحقیق در يك سطر(بی­نازنين  pt Bold 10)

 

 (* نویسنده مخاطب: آدرس پست الکترونیکی) (بی­نازنين  pt Bold8)

---- يک سطر فاصله (بی­نازنين  pt12) ----

 

 

چكيده (بی نازنين  pt Bold14)

در متن چكيده از ذكر مقدمات و كليات خودداري شود و مستقيماً به مسئلة مورد مطالعه و اهداف آن، اساس كار و ميزان موفقيت اين مطالعه با استناد به نتايج كار به طور مختصر اشاره شود. چكيده مقاله با قلم بی نازنين اندازه pt 11 با فاصله خطوط pt 13 يا 8/0، فاصله 5/3 سانتيمتر از سمت راست و 5/3 سانتيمتر از سمت چپ كاغذ، با كناره­هاي رديف شده نوشته شود. طول چكيده كمتر از 100 كلمه و بيشتر از 15 خط نباشد. چكيده بايد به تنهايي كامل و فقط داراي يك پاراگراف باشد. از اشاره به مراجع در چكيده خودداري شود.

----- 1 سطر فاصله (بی نازنين pt 11 نازک) -----

 

 

واژه‌هاي كليدي: حداقل3 و حداكثر 5 واژه که با خط تيره (-) از هم جدا شده و در يك خط باشند.(قلم بی نازنين pt 11)

----- 1 سطر فاصله (بی نازنين pt 11 نازک) -----

1- مقدمه (بی نازنين pt Bold 14)

به منظور يكسان سازي مجموعه مقالات اين كنفرانس و نيز براي آنكه امكان تركيب و انتقال فايل كامپيوتري آنها فراهم شود، لازم است كه همة مقالات با طرحي يكسان و كاملاً هماهنگ تهيه و تايپ شوند. اين راهنما به نويسندگان مقالات فارسي كمك مي‌كند تا مقالة خود را با طرح مورد قبول كنفرانس تهيه نمايند. توجه شود كه صورت ظاهري اين راهنما و نگارش آن منطبق بر دستورالعمل تهية مقالات است. از نویسندگان محترم درخواست می­شود از فایل حاضر برای نگارش مقاله خود استفاده نمایند.

براي تايپ مقاله به زبان فارسي، ترجیحا از مايكروسافت آفیس ورد 2007 (Microsoft Office Word 2007) و یا هر ورژن دیگر استفاده كنيد. سپس از فايلWord  فايل pdf تهيه نماييد. ارسال مقالات همزمان با هر دو فرمت Word و pdf ضروری می باشد. متن اصلي مقاله به صورت تك ستوني با قلم (فونت) بی نازنين و اندازة pt 12 تك فاصله (single space) تهيه شود. عنوان همة بخش‌ها با قلم بی نازنين و اندازه pt Bold 14 و عنوان زيربخش‌ها با قلم بی نازنين و اندازه pt Bold 12 تايپ شود. عنوان هر بخش يا زيربخش با يك خط خالي فاصله از انتهاي متن بخش قبلي تايپ و شماره‌گذاري شود. خط اول همة پاراگراف‌ها بايد داراي تورفتگي به اندازة cm 7/0 باشد.

 

2- راهنمای ارسال مقالا ت

مقالات فقط از طریق وبگاه کنفرانس به آدرس www.cohe.ir دریافت می­شوند. بدین منظور لازم است ابتدا در سایت ثبت­نام نموده و سپس فایل مربوط به مقاله را آپلود نمایید.

بعد از دریافت هر مقاله، یک رسید الکترونیکی دریافت مقاله همراه با کد اختصاصی مقاله برای نویسنده مخاطب مقاله ارسال می­شود. در صورت عدم دریافت رسید الکترونیکی، لازم است نویسنده، دبيرخانه علمی کنفرانس را مطلع سازد. نتيجة داوري مقاله در صفحه­ی شخصی نویسنده مسئول در وبگاه کنفرانس قابل مشاهده خواهد بود. مقاله‌اي كه نیاز به اصلاحات دارد، بايد با توجه به تصحيحات مورد نظر داوران، بازنگري و تهيه شود و فايل های مقاله ویرایش شده (با هر دو فرمتWord  و pdf و بر اساس توضیحات فوق الذکر) از طریق وبگاه کنفرانس ارسال شود تا مورد ارزیابی نهایی قرار گیرد. فايل مقاله بايد به گونه‌اي باشد كه در صورت نياز بتوان به راحتي و بدون كار اضافه‌اي آن را باز كرد و پرينت گرفت. مقالات مي‌بايست دارای شماره‌گذاري صفحات باشند. لازم به ذکر است در کلیه مکاتبات ارجاع به کد اختصاصی مقاله ضروری می باشد. دبيرخانه کنفرانس از بررسي مقالاتي كه مطابق اين دستورالعمل تهيه نشده باشند، معذور است.

 

3- حداکثر طول مقاله

حداکثر طول هر مقاله شامل شکل­ها و جدول­ها، كه منطبق با اين دستورالعمل تهيه مي‌شود، نبايد از 16 صفحة A4 بيشتر باشد.

 

4- واژه‌هاي خارجي در متن فارسي

براي واژه‌ها و نام‌هاي خارجي، حتي‌الامكان از معادل‌هاي فارسي مصطلح و مصوب استفاده نمائيد. در مورد نام‌هاي خارجي پيچيده يا معادل‌هاي غيرمصطلح فارسي، فقط در اولين ارجاع و بلافاصله پس از ذكر اين گونه واژه‌ها، معادل لاتين آن را در پرانتزي بعد از آن واژه و با قلم تایمز (Times New Roman) که به اندازه 2 شماره از اندازه قلم فارسی به کار رفته در همان متن کوچک­تر شده است قيد نمائيد.

 

1-4- پاورقي‌ها

در صورت نياز به درج پاورقي[4]، همة‌ موارد فارسي به صورت راست‌چين با قلم بی نازنين و اندازة pt 11 و پاورقي‌هاي لاتين[5] به صورت چپ‌چين با قلم Times New Roman و اندازة pt 9 نوشته شوند.

 

2-4- معرفي علائم و متغيرها در متن

از آنجا كه نيازي به درج فهرست علائم و متغيرها در ابتداي مقاله نيست، بنابراين بايد هر نوع متغير يا علامت به كار رفته در متن مقاله، در اولين ارجاع به آن معرفي شود.

 

5- فرمول‌ها و روابط رياضی

متن فرمول‌ها به صورت چپ‌چين در يك يا چند سطر نوشته مي­شود. همة متغيرها و اعداد به­كار رفته در آنها با قلم Times New Roman و ايتاليك، با اندازه pt 12 تايپ شوند (استفاده از Microsoft Equation در نوشتن فرمول­ها توصيه مي­شود). همة فرمول‌ها به ترتيب از 1 شماره‌گذاري شوند. شمارة هر فرمول در داخل پرانتز و در سمت راست سطر فرمول قرار گيرد. دو نمونه فرمول در زير آمده است:

(1)

(2)

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                

 

6- واحدها

واحد اعداد يا كميت‌هايي كه در متن، جدول‌ها و شكل‌ها مي‌آيند، يا عنوان محورهاي يك نمودار را بيان مي‌كنند، بايد به صورت­هاي استاندارد و در سيستم SI ذكر شوند.

 

7- جدول‌ها

هر جدول بايد داراي شماره و عنوان (توضيح) باشد، كه به صورت وسط­چين در بالاي جدول با قلم بی نازنين Bold و اندازة pt 10 تايپ و به ترتيب از 1 شماره‌گذاري مي‌شود. بهتر است جداول در داخل متن و پس از جايي كه به آنها ارجاع مي‌شود، درج گردند. كليه متون در داخل جدول اگر فارسي باشند به صورت راست­چين (بی نازنين pt 10 نازك) و اگر لاتين باشند به صورت چپ­چين (Times New Roman 8 pt) بايد تايپ شوند. همة اعداد در جدول‌ها بايد به صورت فارسي و
وسط چين تايپ شوند. ذكر
واحد كميت‌ها در جدول الزامي است. هر جدول با يك سطر خالي فاصله از متن ماقبل و مابعد آن قرار گيرد. اگر جداول­ داراي مرجع مي­باشند، بايستي شماره مرجع در داخل كروشه در انتهاي عنوان جدول ذكر شود. جدول شماره (1) در اين راهنما به عنوان يك نمونه جدول مطابق دستورالعمل داده شده است. توجه شود كه خود جدول نيز بايد در موقعيت وسط­چين نسبت به طرفين كاغذ قرار گيرد.

 

8- شكل‌ها و نمودارها

 

هر شكل و نمودار بايد داراي شماره و عنوان (توضيح) باشد كه به صورت وسط­چين در زير آن با قلم بی نازنين Bold و اندازة pt 10 تايپ و به ترتيب از 1 شماره‌گذاري مي‌شود. نمودارها و شكل­ها باید به گونه­اي باشند كه جزييات آنها قابل تشخيص باشد. شكل‌ها لازم است در داخل متن و در جايي كه به آنها ارجاع مي‌شود، درج گردند. ذكر واحد كميت‌ها در شكل‌ها الزامي است. در متن مقاله بايد به همة شكل‌ها ارجاع شود. در تهية شكل‌ها توجه كنيد كه اندازة اعداد، واژه‌ها، كميت‌ها و راهنماي منحني‌ها (Legend) به قدر كافي بزرگ باشد تا پس از درج در مقاله، كاملاً واضح و خوانا باشند. هر شكل را با يك سطر خالي فاصله از متن ماقبل و مابعد آن قرار دهيد. يك نمونه نمودار در ادامه آمده است: (توجه شود كه شكل­ها و نمودارها نيز، همانند جدول­ها بايد در موقعيت وسط­چين نسبت به طرفين كاغذ قرار گيرند.)

 

 

 

نمودار 1 - نمونه يك نمودار

 

 

9- نتيجه­ گيري

وجود بخش جمع‌بندي و نتيجه‌گيري پس از متن اصلي مقاله الزامي است.

 

تشكر و قدرداني

در صورت نياز، اين قسمت قبل از مراجع قرار مي‌گيرد و به عنوان اين بخش شماره‌اي تعلق نمي‌گيرد.

 

مراجع

مراجع در انتهاي مقاله به همان ترتيبي كه در متن به آنها ارجاع مي‌شود، مي‌آيند. هر مرجع بايستي حداقل يك­بار در متن مقاله مورد استفاده قرار گيرد و يا به آن اشاره گردد. به عنوان اين بخش شماره‌اي تعلق نمي‌گيرد. مشخصات هر مرجع به صورت كامل و در قالب استاندارد (نمونه‌هاي زير) ذكر شود. مراجع فارسي را با قلم بی نازنين نازك pt 11 و مراجع انگليسي را با قلم تایمز pt 10 نازك تايپ نماييد. اشاره به مراجع در داخل متن بايستي به همراه شماره مرجع داده شده (در اين بخش) و در داخل براکت انجام شود.

 

1-      رجایی، ب. ، تقوي, ا.، و طاهري, ن.، آشنائي با نرم افزار های تعادلی، چاپ دوم، انتشارات دانشگاه، تهران، 1378.

2-   ابراهیمی، م.ح. و رحمانيان، م.، "تجزيه و تحليل تئوري و شبیه سازی عددی شعله های پیش آمیخته"، مجموعه مقالات اولین كنفرانس احتراق ايران، 28-29 بهمن، 1384.

3-   احمدی، م.ح.، حقيقت، ح. و سوری، ا.، "اندازه گیری آلاینده های نیروگاه ری و مقایسه با استانداردهای موجود

آمار بازدید

بازدید امروز : 33

بازدیدکننده امروز : 7

بازديد دیروز : 74

بازدیدکننده دیروز : 14

کل بازدید : 41057

| kavoshHamayesh